טיפים ליולדת

טיפים ליולדת

אחרי שבמשך 9 חודשים חזרו ואמרו לך שהיריון הוא לא מחלה, מגיע רגע הלידה שהוא מבורך, מרגש, מפחיד, קל וקשה בו זמנית. כל הנשים (גם אלו שיולדות בפעם החמישית) חוששות ואפילו פוחדות מהלידה. החשש הוא טבעי לחלוטין ואין כל סיבה להסתיר אותו. צוות בית החולים מבין היטב את המצב הרגשי המורכב של היולדת ויודע לתת מענה ולתמוך.

איך מתכוננים להגעה לחדר לידה?

בבואנו לתת טיפים ליולדת נתחיל בהמלצה על ארגון תיק לידה מראש. כאשר את מגיעה לשבוע 34 כדאי כבר לסדר את התיק עם הציוד שתיקחי אתך אל חדר הלידה ומחלקת יולדות. כדאי לסדר תיק אחד גדול בעבור האשפוז במחלקת יולדות ועוד תיק קטן בעבור חדר לידה. רשימת ציוד מומלץ תמצאי בקלות אונליין. כדאי לעיין בכמה רשימות בכדי לוודא שלא שכחת שום דבר. אל חדר הלידה כדאי להגיע עם מלווה שיודע איך להרגיע את היולדת. תוסיפו אל תיק הלידה גם מוזיקה מרגיעה או כל חפץ אחר שעשוי לייצור בעבורכם אווירה רגועה ונעימה.

האם כדאי לקחת אפידורל?

מיותר יהיה לצאת בהצהרות מראש כאשר אינך יודעת מה יקרה במהלך הלידה. גם אם עברת כבר לידה או שתיים, לא תוכלי לדעת מראש האם הכאב אכן יהיה בלתי נסבל והאם תהיה לך אפשרות לבקש אפידורל. תמיד כדאי להרכיב תכנית לידה וגם להביא אותה אתכם אל חדר הלידה, אך כדאי גם להיות מוכנים נפשית לשינויים.

מה חשוב לדעת על לידות?

על מנת לקבל טיפים ליולדת לקראת לידה ראשונה כדאי להשתתף בקורס הכנה ללידה. הקורס מציג בפני היולדת את תהליך הלידה ומאפשר לה לשאול שאלות ולהגיע אל חדר הלידה מוכנה ורגועה יותר. כדאי לקרוא מידע על כל סוגי הלידות ולבקש גם את המלווה לעשות זאת. גם אם אינך מעלה על דעתך לידה בניתוח קיסרי כדאי שתכירי את ההליך. יולדות שלומדות מראש את הזכויות שלהן ויודעות מראש מה הן רוצות, מצליחות לכוון בהתאם את המתרחש (בהתאם לאפשר).

רשימת ציוד - מה כדאי להביא?

תרסיס אלופירסט | ספריי אלופירסט | aloefirstאל תסמכו על הקפיטריה של בית החולים או על מכונת הממתקים בפרוזדור, תביאו מראש כמה חטיפים, סוכריות ושוקולדים. חשוב להביא גם בקבוק של מים לשתייה, כוס וקשית. בתוך תיק הלידה תביאי אתך חבילת מגבונים לחים, נייר טואלט, 2 זוגות גרביים (קר בחדר בלידה), 3 זוגות תחתונים, פיג'מה נוחה, ספר או מגזין, מטען לטלפון הנייד, כפכפים למקלחת, מגבת קטנה, חומר לחיטוי הידיים, תרסיס אלופירסט.

לידה זה כואב

במהלך הלידה הצוות הרפואי יידע לתת לך מענה ולהקל על הכאבים. מהר מאוד תגלי שהכאב אינו נעלם בסיום הלידה אלא מלווה אותך עד להתכווצות מלאה של הרחם וריפוי של התפרים. כשאנחנו נותנים טיפים ליולדת נדגיש בפניה שאין כל סיבה לסבול מכאבים כאשר קיימים תכשירים שמזרזים את החלמת התפרים ותרופות לשיכוך כאב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *