טיפים לאשה לאחר ניתוח קיסרי

טיפים לאשה לאחר ניתוח קיסרי

לידה היא לרוב אירוע מאוד משמח, ייחודי ובלתי נשכח, אך היא יכולה להיות גם אירוע כואב ולא נעים, בוודאי אם האישה צריכה לעבור ניתוח קיסרי. מדובר בניתוח לא פשוט, אשר דורש תקופת התאוששות, דווקא בזמן בו התינוק זקוק לאימא יותר מהכל, והיא רוצה להיות לצידו אך לא תמיד יכולה.

אף על פי שלא תמיד האישה יודעת מראש שהיא אמורה לעבור ניתוח קיסרי, במקרים רבים זה לא מתוכנן, הרי שישנם דברים מסוימים שעליה לעשות אחרי הניתוח על מנת להתאושש ולעבור את התקופה שאחרי, כמה שיותר מהר וכמה שיותר טוב. כך היא תוכל לחזור לעצמה ותוכל לספק לתינוק ולעצמה את הזמן ואת היחס הנדרש.

חשוב להבהיר, טיפול אחרי ניתוח קיסרי חייב להתבצע בהשגחת רופא וכן כל דבר שהאישה רוצה לעשות, חייב להתבצע על פי המלצה של גורם מוסמך. זאת על מנת שלא ייגרם לה נזק, והמקום בו בוצע הניתוח, אשר מכיל תפרים לא ייפתח או יזדהם. כל טיפ והמלצה, חייבים גם להתבצע בתהליך מסודר, קפדני והדרגתי. כלומר, יהיו דברים שיהיה ניתן לבצע קודם ויהיו דברים שיהיה ניתן לבצע רק בשלב יותר מאוחר.

כיצד יש לנהוג אחרי ניתוח קיסרי?

הטיפ הראשון הוא שימוש בתרסיס אלופירסט. מדובר על תרסיס טבעי לחלוטין אשר עשוי ג'יל אלוורה ותמציות של צמחי מרפא שונים. זהו תרסיס שנועד להרגיע את האזור בו בוצע הניתוח, את הקרעים וכן את התפרים. יש להשתמש בתרסיס זה כל שעה-שעתיים, ובשלבים מאוחרים יותר אפשר להפחית את מינון השימוש, עד שמפסיקים להשתמש בו.

השימוש בתרסיס נעשה באופן ישיר על גבי המקום או בעזרת ריסוס על פד אותו מניחים על גבי האזור בו התבצע הניתוח. חשוב מאוד לבצע את זה בשכיבה, על מנת שהחומר ייספג היטב.

הטיפ השני הוא לנסות לזוז ולא לשכב או לשבת כל היום. זה לא יהיה פשוט, אך חשוב ללכת, אפילו בליווי בן/בת זוג, בן משפחה, אח-אחות בית חולים. יהיה קשה לגוף לעשות את הצעדים הראשונים, אך ככל שמתחילים בהליכה בשלב מוקדם יותר, כך יהיה קל יותר לעשות את בהמשך.

הטיפ השלישי מתייחס לשימוש בתרופות ומשככי כאבים. יש לעשות זאת רק על פי המלצת רופאים ולא במינון חריג על מנת לגרום לנזק בריאותי אחר. אפשר לחפש חומרים טבעיים ולא ממכרים לשיכוך כאבים.

הטיפ הרביעי מתייחס יותר להיבטים רגשיים. הימים אחרי הלידה יכולים להיות מאוד לא קלים, בוודאי כשמדובר בניתוח קיסרי. לכן, רצוי לחפש תמיכה רגשית, אפשר גם להתעסק בדברים שונים, כולל דברים שקשורים ליצירה. זה יכול לעזור וייתכן שבעתיד, כאשר יוצאים מבית חולים וחוזרים הביתה, אפילו כשהתינוק יגדל, יהיה ניתן לחזור אל כל היצירות ולראות את הימים האלה בצורה מעט שונה.

אנחנו מחפשים משווקים באזורך!

הצטרפי אלינו כמשווקת והתחילי להרוויח

אלופירסט
צריך עזרה?
דילוג לתוכן