בעיות חניכיים בהיריון

בעיות חניכים בהיריון – מה צריך לעשות?

הריון הוא מאורע שמח ומלא ציפייה, הוא לא מוגדר כמחלה אך הוא מלווה בלא מעט תופעות גופניות לא נעימות. בעיות חניכיים בהריון מופיעות לרוב במהלך השליש השני והשלישי. נשים רבות לא יודעות לקשר בין בעיות החניכיים שלהן לבין ההיריון. אם את סובלת מדימום בחניכיים, כאבים או ריח פה רע – ישנה סבירות גבוהה שהסיבה היא דלקת חניכיים. חשוב להדגיש שאפשר וצריך לטפל בדלקות חניכיים במהלך היריון.

טיפולי שיניים וחניכיים במהלך הריון

נשים רבות חוששות מפני טיפולי שיניים וחניכיים במהלך הריון. קיימות אכן פרוצדורות פחות מומלצות ואף אסורות במהלך הריון אך רופא שיניים מומחה יידע לבחור בעבורך שיטות טיפול מתאימות. הזנחה של מחלת חניכיים במהלך היריון עלולה לגרום נזק חמור לשיניים ולחלל הפה כולו. דווקא בתקופה רגישה של הריון, לידה ולא מעט סטרס, חשוב להקפיד לטפל נכון בגוף ובנפש.

מה אפשר לעשות בשביל למנוע בעיות חניכיים בהריון?

משחת השיניים פוראוור ברייט | aloefirstמניעת בעיות חניכיים בהריון מתבססת בראש ובראשונה על היגיינה נכונה. יש להקפיד לצחצח היטב את השיניים פעמיים ביום (לפחות) עם משחה מתאימה. משחת השיניים של חברת פוראוור ידועה כאפקטיבית במיוחד לטיפול בבעיות חניכיים ומניעה. המשחה כוללת חומרי חיטוי טבעיים וחומרים שמעודדים ריפוי של רקמות. שימוש קבוע במשחת השיניים של פוראוור במהלך ההיריון ולאחריו עתיד לצמצם באופן משמעותי את בעיות החניכיים.

מדוע מופיעות בעיות חניכיים דווקא בהריון?

החודשים הראשונים של ההיריון מלווים אצל נשים רבות בבחילות והקאות שמגבילות את היכולת לצחצח את השיניים ולשמור על היגיינת פה. אל הקושי הזה מתווספים שם שינויים ברקמות ורגישות של מערכת החיסון. חיידקי השיניים מנצלים מיד את החולשה הזמנית ומתרבים. התוצאה היא דלקת חניכיים קלה עד חמורה. בהעדר טיפול, אותן בעיות חניכיים שהופיעו בהריון סביב תחילת השליש השני, נמשכות גם לאחר הלידה.

בעיות חניכיים בהריון מושפעות גם מהתזונה שלנו. צריכה מוגברת של מאכלים עשירים בסוכר ופחמימות מעודדת התפתחות של עששת. במהלך היריון הגוף רגיש יותר לזיהומים ודלקות כך שהוא מתקשה להילחם בחיידקי העששת ומתפתחת דלקת. צריכה של משקאות מוגזים ומאכלים חומציים מזיקה גם כן לשיניים ולחניכיים.

הסכנה בדלקת חניכיים שלא מטופלת נכון

אם חשבת עד היו שדלקת חניכיים עלולה לגרום במקרה הגרוע רק לדימום קל במהלך צחצוח השיניים – הגיע הזמן שתדעי שמדובר בבעיה חמורה יותר. בעיות חניכיים בהריון שאינן מטופלות עלולות לגרום נזק בלתי הפיך לשיניים ואף לסכן אותך ואת העובר. החיידקים שגורמים לדלקת בחניכיים עלולים לחדור אל הגוף דרך מחזור הדם ולגרום כך לזיהומים קשים. מחקרים גילו קשר בין דלקות חניכיים לבין נחלות לב, סכרת ולידה מוקדמת.

משחת השיניים שתסייע לכם בעצירת הדימומים והבראת החניכים

קודם כל חשוב להקפיד לשמור על שיניים בריאות, חניכיים נקיות ותזונה נכונה. כדאי לבקר אצל רופא השיניים בתחילת ההיריון ובהתאם לצורך גם במהלכו. משחת שיניים פוראוור ברייט היא אחד המוצרים האיכותיים הקיימים 

אנחנו מחפשים משווקים באזורך!

הצטרפי אלינו כמשווקת והתחילי להרוויח

תרסיס אלופירסט | ספריי אלופירסט | aloefirst
צריך עזרה?
דילוג לתוכן